Z jakiego powodu nowe technologie są bardzo istotne dla prawidłowego rozwoju Polski?

    To naprawdę ważna sprawa, aby Polska oraz Polacy – najzwyczajniej w świecie niejako my wszyscy, zwykli kłaść nacisk na nowe technologie. No co jak co, lecz jeżeli chcielibyśmy dogonić Zachód, w sumie nie mamy jakiejś alternatywy. Nie jest wcale powiedziane, że Polacy są jedną z nacji, która najzupełniej ignoruje wielkie znaczenie technologii. Jest relatywnie dobrze, chociaż w dalszym ciągu mamy sporo do zrealizowania!

    Na przykład ciągle są tacy Polacy, którzy nie mają stałego Internetu. W końcu ciężko być całkowicie nowoczesnym krajem, w którym są szkoły bez Sieci! Internet to w dzisiejszych czasach podstawa, co do tego naprawdę nie miejmy jakichkolwiek wątpliwości. Następna całkiem istotna kwestia to z pewnością rozwój telefonii komórkowej. W zasadzie nie jesteśmy potężnym krajem, lecz problemy z zasięgiem, w szczególności daleko od miast, są ciągle mocno zauważalne. Bardzo trudno oczekiwać niesamowitego skoku jakościowego w tej materii, ale należy być optymistą.


    Może motoryzacja, szczególnie rozchodzi się o auta elektryczne, powinna nas zainteresować? To oczywiste, że w dalszym ciągu auta elektryczne są niszowe, (zobaczcie – taśma z nadrukiem) ale jeśli zrozumiemy, iż takowe auta to przyszłość motoryzacji, bez dwóch zdań będziemy na niejako wygranej pozycji. Myślmy bardziej perspektywicznie. Niestety nierzadko jakoś nam tego brakuje…

    Tak naprawdę nowe technologie to niesamowicie szeroka kwestia. Czyli naprawdę trudno w krótkim artykule umieścić długi przegląd technologii, dzięki którym Polska nareszcie dołączy do grona krajów, gdzie wszystko generalnie jest w porządku. Możemy być pewni jednego – jeżeli temat będzie ignorowany, wielce możliwe, że bardzo będziemy tego żałować! Nie możemy być zawsze mądrzy po szkodzie!

Dodaj komentarz