Ile wynosi koszt obklejenia samochodu?

Niefortunnie proces obklejania jest dosyć drogi. Fachowe produkty, demontaż elementów karoserii oraz konieczna wiedza fachowców wykonujących przeróbkę sprawia, iż koszt oklejenia umiarkowanej kubatury samochodu osobowego folią monochromatyczną wynosi blisko 3 tyś. zł. Cena rośnie symetrycznie do kubatury auta, innymi słowy ilości zużytej folii. Pomijając to wszystkiego jest to cena niższa niż odmalowanie całej karoserii przy zachowaniu optymalnej jakości lakierowania.

Mówiąc o kosztach wypada podkreślić, iż naturalnie stawki bardzo się różnią oraz potrafią zdarzyć się tak zwane bonifikarty. Powinno się jednak zadać samemu sobie pytanie czy na pewno warto skąpić i co stanie się jeżeli niedbale przyklejona folia marniejszej klasy zostanie uszkodzona ewentualnie zejdzie nam wraz z farbą. Niektórzy usiłują założyć folię samodzielnie, jednak rezultaty są naprawdę przeróżne. Niezbyt wymyślne podzespoły np. maska auta o płaskim kształcie można spróbować założyć samodzielnie, to gdy mówimy o całym aucie trudno będzie nam zachować stosowną jakość wykończenia – na pewno wymaga to wszystko fachowych zdolności. Inaczej bywa ze zdejmowaniem.

Ponieważ warsztaty wykonują to za dodatkową opłatą (jest możliwość uiścić podczas montażu), można zastanowić się nad odklejaniem samodzielnie. Należy jedynie pamiętać o starannym wyczyszczeniu warstwy przylepnej specjalnie do tego przeznaczonym środkiem albo po wniknięciu w niego kurzu stan wizualny farby na aucie będzie opłakany, a warstwa kleju trudna do usunięcia.

Podczas liczenia kosztów należałoby napomknąć, że przeważnie w przypadku samochodów z tego rocznika można zamówić samochód w podstawowym odcieniu, bez dodatkowej dopłaty za lakier o wysokim połysku. Praktykę taką wykorzystują często instytucje państwowe, lecz także odbiorcy indywidualni zrażeni drogimi dopłatami do utęsknionego malowania – w wypadku marek prestiżowych do kilu tyś. złotych. Potrafi się dlatego okazać, iż przystępniejsze będzie dokładnie zastosowanie okleiny. Okleiny wspomnianego typu są wykorzystywane bynajmniej nie tylko w samochodach. Wyklejane mogą być także inne pojazdy, łodzie, motorowery i pozostałe jednoślady.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na przeprowadzki z firmą EXTRANS, to właśnie oni pomogli w powstaniu tego artykułu 🙂

Dodaj komentarz