Taśmy – jaki wariant kupić?

Wyrażenie taśmy z klejem jest niezwykle ogólne więc zapewne pod owym pojęciem można by było sklasyfikować ogrom ich modeli. Z oczywistych powodów scharakteryzujemy tutaj tylko te służące do plombowania kartonów i przeróżnych pudeł, nazywane taśmami pakowymi. Podane poniżej wskazówki, potrafią wesprzeć podczas wyboru wariantu, który okaże się najbardziej uzasadniony pod względem cenowym i jakościowym.

Główny podział i przeznaczenie taśm klejących

  • WYKONANE Z AKRYLU – najzwyklejsze taśmy klejące i najpowszechniej zamawiane również u nas z uwagi na niską cenę. Bazą jest tutaj hydrologiczny klej akrylowy, który to perfekcyjnie sprawdza się przede wszystkim na płaskich i względnie śliskich powierzchniach (dokument, okleina itp.). Dedykowane są do wykorzystywania w temperaturach powyżej zera oraz wszędzie tam, gdzie bynajmniej nie jest żądana odporność na zawilgocenie.
  • TECHNOLOGIA HOT MELT – zastosowany lep, to kauczuk syntetyczny bądź chemicznie ulepszany. Prócz obfitszej ceny, od taśm wykonanych z akrylu oddziela je nieco większa siła wiązania, jednak nie aż tak, by stosunek wartości do należności określić jako idealny. Są też dużo bardziej niewrażliwe na wilgoć ale także sugeruje się używanie ich wyłącznie w dodatnich temperaturach.
  • SOLVENT – są droższe od wyżej przedstawionych jednakże generują wyraźnie najlepszy stosunek jakości do wartości. Najmocniejszą lepność daje lep z naturalnego kauczuku, dzięki jakiemu wyśmienicie działają tak na płaskich, jak i szorstkich płaszczyznach. Tuż po sklejeniu są trudno odrywalne i niepodatne na wilgotność. Ważne znaczenie posiada także fakt, iż jest możliwość je wykorzystywać i bynajmniej nie zrywają się w minusowych temperaturach. Polecamy taki typ taśm, szczególnie do plombowania kartonów.

Zanim wybierzesz oraz zamówisz – fachowe wskazówki

Jeżeli zmóżdżasz się nad wyborem szczególnego rodzaju taśm klejących bądź pragniesz skorzystać z propozycji innego hurtownika, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

Nie zamawiaj taśm klejących marki NoName! – zwykle najtańsze, niewiadomego pochodzenia bądź importowane prosto z Chin i najgorszej jakości:

  • minimalny termin użyteczności – szybko tracą cechy
  • konieczność zaklejania wokół całej paczki – dwa razy większe zużycie
  • skleisz przesyłkę po południu a rankiem odklejona taśma będzie leżała z boku
  • nieczęsto posiadają rzeczywiście taką długość, jak przedstawiana
  • zamiast zaoszczędzić, rzeczywiście poniesiesz większe koszta + nerwy

Dodaj komentarz