Jak okleić samochód okleiną samoprzylepną?

Istotną rzeczą przed przystąpieniem do naklejania folii jest właściwe przygotowanie podłoża.

Trzeba wyjątkowo szczegółowo umyć oklejaną płaszczyznę by nie było na niej absolutnie żadnych drobinek pyłu. Potem starannie usuwamy tłuszcz z pojazdu aby folia zachowała swoją przyczepność. Zalecamy używanie tylko typowych środków do czyszczenia lakieru. Natomiast odradzamy wykorzystanie detergentów, które wykorzystują nano cząsteczki do uformowania warstw profilaktycznych na oczyszczanym lakierze. Tydzień przed podejściem do wyklejania, pojazd powinien być posprzątany w mechanicznej myjni samochodowej, bynajmniej nie zalecamy myć ręcznie pojazdu. Od razu po szczególnie precyzyjnym domyciu powierzchni z substancji chroniących trzeba wyjąć wszelkie sterczące z karoserii elementy. Nim przystąpimy do obklejania powinno się dwa razy upewnić czy na pewno samochód jest w 100% wypolerowany i pozbawiony drobinek H2O np przy uszczelkach.

Następnym etapem jest pozycjonowanie okleiny na określonym elemencie oraz jej przycięcie do fragmentu w przybliżonym nieco większym rozmiarze. Odrywamy fragment papieru podkładowego, przyklejamy okleinę na określony fragment. Wykorzystują Raklę naklejamy okleinę doklejając rakielą równolegle wypierając powietrze z dołu. W newralgicznych miejscach, w których są załamania i przetłoczenia nagrzewamy laminat aby nadać mu fason tego podzespołu. Na krawędziach docinamy surowiec, sugerujemy oklejenie krawędzi i rantów podzespołów na zmarszczkę. Okleinę wywijamy pod określony podzespół po jej ostudzeniu.

Już po zakończeniu aplikacji musimy pozostawić samochód na następną dobę w pomieszczeniu, w jakim pozostanie atmosfera w której był wyklejany. Foli bynajmniej nie nabłyszcza się przez jakiś trzy tygodnie licząc od wyklejenia, już tym okresie czasu możemy wykorzystywać wykonane na bazie teflonu ewentualnie silikonowe preparaty do polerowania, które absolutnie nie mają jakichkolwiek wosków. Obklejony samochód zalecamy czyścić samodzielnie dzięki wykorzystaniu puchowej szmatki i zwykłej wody z detergentem.

Artykuł sponsorowany: transport mebli wrocław

Dodaj komentarz