Modyfikowanie mebli: efektowna naklejka

Posiadamy w mieszkaniu wiekowe laminowane szafeczki. Nie planujemy ich odmalowywać, bo mówią, że farby przemysłowe do laminowanych mebli są drogie i bynajmniej nie za każdym razem da się skutecznie pomalować sprzęty. Dywagujemy o oklejeniu owych mebli. Czy wciąż da radę gdzieś dostać naklejki na meble? Czy dużo to kosztuje? Czy jest możliwość samodzielnie okleić szafeczki?

Okleiny stale są w dystrybucji. Dzięki ogromnemu wyborowi odcieni i wzorów są bardzo popularne. Można je dostać m.in. w markecie internetowym okleiny.pl Oklejenie szafek laminowanych jest ciekawszym pomysłem na odświeżenie aniżeli malowanie. Faktycznie lakiery do laminowanych szafeczek są kosztowne, mają przykry odór podczas lakierowania oraz nie za każdym razem da radę tak odświeżyć mebel, żeby prezentował się atrakcyjnie.

W jaki sposób wyszukać dobre naklejki, jakie zdadzą egzamin, będą atrakcyjnie wyglądać i nie uszkodzą się błyskawicznie? Naklejki na meble powinny spełniać niemało wymogów:

  • Powinny być trwałe. Dla tego okleina powinna być przykryta grubym laminatem, który okaże się niepodatny na małe zarysowania, zarysowania bądź zmiany temperatury (gdy planujemy położyć na obklejonym stole szklankę z parującą kawą).
  • Ornament naklejki musimy dobrać do wielkości płaszczyzny. Bynajmniej nie każdy model w skali 1:1 nadaje się na niewielkie powierzchnie. Wielgachna ceratowa kratownica przepadnie na przodach szuflad. Zakup okleiny dobrze zatem z ekspedientem.
  • Naklejki mają desenie wszechstronne, jak np. „ceratkowa” czerwono-biała krata ewentualnie grochy. Istnieją ludzie, którzy preferują klasykę gatunku. Ale szczególna okleina umie nadać sprzętowi nowoczesny styl. Stół z dyskontu wyposażony w blat w motyle oraz ten sam stół opatrzony frontem w stylu komiksowym to są dwa różne stoliki, do różnorakich przestrzeni.

Okleiny na meble wyprodukowane są z wytrzymałej folii samoprzylepnej, chrornionej laminatem. Okleiny (analogicznie jak tapety samoprzylepne) są niewrażliwe na działanie siłowe a także termiczne. Pozwala to wyklejać nimi kuchnie na wymiar wrocław – szczegółowa oferta. Rysunek na okleinach to jest tzw. pattern, co implikuje, że projekt jest powtarzający się, zapętlony. Brak ryzyka szpetnego spasowania się grafiki na naklejce. Prawa strona pasuje do lewej, natomiast góra do dołu, dzięki temu deseń ma możliwość się powielać bez końca. Naklejki kupuje się w określonych formatach ewentualnie bywają sporządzone na wymiar.

Dodaj komentarz